Tabir Helva Rüya Tabiri
Bölüm H
Sorgu Tabir Sorgulama
Okunma 458 kez okunmuş

Helva Rüya Tabiri
Helva rüyaları daima helal, hayır işi, yardım olarak yorumlanır.Rüyasında helva aldığını gören kişi pek çaba sarf etmeden iyi kazanç elde edecektir. Helva pişirdiğini gören biraz çabayla büyük kısmeti yakalar anlamındadır. Geniş kapta helva yapıp dağıtan hayır yapmayı seviyor demektir.

Rüyada Helva Görmek Dini Anlamı
Nablusî (rh.a.): Rüyada helva görmek, dinde ihlâsa., zindandakinin kurtuluşuna, yolcunun dönmesine, hastanın şifa bulmasına, bekârlar için evlenmeye, hidayet ve tevbeye, ilim ve Kur’ân’a, yeni evlâda, iyi hizmetçilere ve helâl rızıklara delâlet eder.

Rüyada Helva Görmek Ne Demek
Nablusi: Rüyada helva görmek dinde ihlâsa, hapisin kurtuluşuna, yolcunun dönmesine, hastanın şifa bulmasına, bekârlar için evlenmeye, hidayet ve tevbeye, ilim ve Kur’ân’a, yeni evlâda, iyi hizmetçilere ve helâl rızıklara delâlet eder.Kudret helvası ve ondan yapılmış olan şeyler bereket ve slsü nimettir.Mevsim helvası mevsimlere kavuşmaya yahut adalet sahibi bir kimse için velayetin yenilenmesine delâlet eder.Kavrulmuş şeyden yapılan helva faydalı bir ortaklıktır.Bunlardan her birinin rüyada mevsiminde yemek, güzel geçime, sevince ve harislikten doğan tehlikelerden kurtuluşa delâlet eder.Helva, helâl rızka, güzel söze delâlet eder. Helva mü’min için iman tatlılığı, günahkâr için de dünya tatlılığıdır.

Bu yazı yoruma kapalıdır.